Dubai’de diş hekimliği

Dubai’de diş hekimi olmak

Dubai’de diş hekimliği yapabilmek için Türkiye’deki üniversitelerden alınan diplomalar geçerlidir ancak bu diplomaların Dubai otoritelerince tanınır olabilmesi için bir takım işlemler yapmak gerekir. Bu işlemler, birçok belge üzerinde, birçok farklı kalemi içermektedir. Dubai’de diş hekimliği için profesyonel bir lisanslama hizmeti veren DKD Danışmanlık ajansı olarak bu süreci sorunsuz bir şekilde atlatmanıza yardımcı oluyoruz. 2018 senesinden bu yana Körfez ülkelerinde hizmet veren ajansımızın bu zamana kadar olumsuz sonuçlanan hiçbir dosyası, hiçbir başvurusu olmamıştır.

Dubai’de diş hekimliği için gerekli tecrübe

Dubai’de diş hekimliği için pratisyen hekimlerin iki sene, uzman diş hekimlerinin ise üç sene mesleki tecrübeye sahip olması gerekir. Bu mesleki tecrübenin devlet hastanelerinde ya da özel hastanelerde gerçekleşmiş olması fark etmiyor. Dubai’de diş hekimi olmak için talep edilen gereken belgeleri birkaç hafta içerisinde tamamen elde edebilirsiniz.

Dubai’de diş hekimliği için denklik sınavı

Dubai’de diş hekimliği için Türkiye’nin İstanbul, Ankara ve İzmir şehirlerinde de girebileceğiniz bir sınav bulunuyor. Dubai Sağlık Otoritesi tarafından yetkilendirilen ve dünya çapında sınav organizasyonları yapan bu şirketin adı Prometric.

Prometric, dünya genelinde sertifikasyon ve lisanslama sınavları düzenleyen bir sınav merkezi ağıdır. İşbirliği yaptığı çeşitli kurumlar ve mesleki dernekler aracılığıyla, sağlık, finans, bilişim ve diğer endüstrilerdeki profesyonellerin sertifika programlarına katılmalarını sağlar. Prometric sınav merkezleri, özel olarak tasarlanmış bilgisayar laboratuvarlarında sınavların gerçekleştirildiği yerlerdir.

Bu merkezlerde adaylar, elektronik sınav sorularını yanıtlayarak sertifikasyon veya lisanslama gereksinimlerini karşılamaya çalışırlar. Sınavlar genellikle belirli bir süre içinde tamamlanmalıdır ve sonuçlar genellikle hemen veya kısa süre sonra açıklanır.

Prometric sınav merkezleri, dünya genelinde birçok ülkede bulunur ve farklı şehirlerdeki test merkezleriyle adaylara erişim sağlar. Adaylar, genellikle sınav rezervasyonlarını yapmak ve sınav alanına gitmek için Prometric’in çevrimiçi rezervasyon sistemini kullanırlar.

Dubai’de diş hekimi olmak için tüm belgelerin işlemlerinin doğru mercilerde, doğru şekilde yapılması gerelir. Ayrıca sınavı da başarıyla geçmeniz gerekir. Bu iki adım da başarıyla sonuçlandığı takdirde onay için dosyanız ajansımız tarafından hazırlanır.

Dubai’de diş hekimliği için insan kaynakları

Dubai’de diş hekimliği için lisansınızı aldıktan sonra İnsan Kaynakları servisimizden de faydanalanabilirsiniz. Dubai’de diş hekimliği için profesyonel bir insan kaynakları hizmeti sağlayan DKD Danışmanlık, ortalama 6 ay içerisinde yeni işinizi bulmuş oluyor.

Dubai’de diş hekimi olmak ile ilgili cevaplayabileceğimiz tüm sorularınızı sağ altta bulunan Whatsapp logosuna tıklayarak bize sorabilirsiniz.

Dubai’de diş hekimliği hakkında DHA internet sitesini de ziyaret edebilirsiniz.

Scan the code