Dubai’de diş hekimi olmak ile ilgili kısa bilgiler

Dubai’de diş hekimi olmak ile ilgili kısa bilgiler

man in white dress shirt wearing white framed eyeglasses

Dubai’de diş hekimi olmak ile ilgili kısa bilgiler içeren sayfamızı okuyarak önemli bilgileri elde edebilirsiniz. Dubai’de çalışmak için DHA uygunluk sınavını geçmeniz gerekiyor. Sınavı geçmek, BAE’nin başka bir yerinde değil, sadece Dubai’de iş aramanıza ve başvurmanıza hak kazandırıyor.

Öncelikle, DHA Sheryan web sitesine kaydolmanız ve öz değerlendirme formunu göndermeniz gerekiyor. Bunun için kayıt ücretleri bulunduğunu da belirtmek isteriz.

dental tool set

DHA incelemesi

Gerekli belgeler Birincil Kaynak Doğrulama (PSV) kurumuna (Veri Akışı Doğrulama Süreci olarak da bilinir) gönderildikten sonra doğrulama sonucunu alacaksınız.

Birincil Kaynak/Data Akışı Doğrulama (PSV) süresi 1-4 ay kadar sürüyor.

Ardından, DHA tarafından yapılacak Prometric değerlendirmesi için tarih seçeceksiniz. Bu sadece Bilgisayar Tabanlı Test (CBT) olan bir teori sınavı. Sınav, çeşitli ülkelerde bulunan merkezlerde dijital olarak gerçekleştiriliyor. Bu ülkeler arasında Türkiye de var. Size en yakın merkezi internet sitesinden bulabilirsiniz.

three person looking at x ray result

Sınav sonucu

Sınav sonucu 5 iş günü içinde açıklanıyor. Sınav sonucu 5 yıl boyunca geçerliyken, sonucu temsilen verilen Uygunluk Mektubu yalnızca 1 yıl boyunca geçerli.

Sınavı geçtikten ve denkliği aldıktan sonra Dubai’ye gidebilir ve iş bulabilirsiniz. İş bulmak için faydalı olan web sitelerinden bazıları LinkedIn, Indeed ve Naukri Gulf’tır. Bir iş bulduktan sonra, işvereniniz uygunluk mektubunu Dubai’de çalışmak için bir dişhekimliği lisansına dönüştürmenize yardımcı olacak.

Eğer 1 yıllık süre içerisinde iş bulamazsanız, tekrar sınava girmenize gerek yok, bunun yerine kendi ülkenizde veya başka bir yerde uygunluk mektubunu yenileyebilirsiniz.

man having dental check up

Lisans altında ile başlama

Uygunluk mektubunun lisansa dönüştürülmesi için aşağıdaki belgeler gerekecektir:

  • Veri akışı raporu.
  • Yakın tarihli iyi hal belgesi.
  • Lisans düzenleme ücretleri: 3020 AED (İşvereniniz tarafından karşılanır.

Dubai’de diş hekimi maaşları burada!

Scan the code